Przejdź do treści

Wiadomości

Salezjańska obecność na Światowym Spotkaniu Rodzin

  • 28 sierpnia 2018 r.
Salezjańska obecność na Światowym Spotkaniu Rodzin
Salezjańska obecność na Światowym Spotkaniu Rodzin

Światowe Spotkanie Rodzin odbywa się co trzy lata od 1994 roku. Poprzednie spotkanie odbyło się trzy lata temu w Filadelfii, gdzie papież Franciszek ogłosił, że kolejne odbędzie się właśnie w Dublinie. Tak więc w tym mieście, w dniach 21‒26 sierpnia zgromadziła się rekordowa liczba rodzin, które wzięły udział w tym spotkaniu, biorąc także udział w licznych warsztatach, dyskusjach panelowych, zajęciach i organizowanych debatach.

Również Rodzina Salezjańska była reprezentowana w Dublinie. Istotnie, stoisko salezjańskie przyciągnęło sporą liczbę odwiedzających, a wśród nich uczestników Kongresu. Przede wszystkim to stoisko odwiedzili liczni byli wychowankowie i współpracownicy, szczęśliwi, że Ksiądz Bosko był tutaj zaprezentowany. Odwiedziło je wiele rodzin z Ameryki Łacińskiej, Azji i Europy, dzieląc się swoim doświadczeniem. To samo uczyniło 47 pielgrzymów z Kanady i Ameryki Północnej.

Stoisko odwiedzili także dwaj kardynałowie salezjańscy, którzy zostali poproszeni o zabranie głosu i przeprowadzenie seminarium w czasie tego Kongresu. Byli to: kard. Óscar Rodriguez Maradiaga z Hondurasu i kard. Charles Maung Bo z Mjanmy. Byli zadowoleni ze spotkania z ks. Eunanem McDonnellem, przełożonym inspektorii irlandzkiej, który zaprezentował książkę poświęconą salezjańskiemu towarzyszeniu młodzieży.

W sposób szczególny uwypuklono działalność „Don Bosco Care”, organizacji, która w Irlandii działa na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i schronienia młodym, którzy nie mogą mieszkać w swoich rodzinach. Salezjanie starają się dotrzeć do tych wszystkich młodych zagrożonych, którzy doświadczyli przemocy fizycznej i psychicznej, a którzy nie żyją w zdrowym środowisku. W momencie, kiedy jakiś człowiek młody zagrożony zostaje przyjęty przez „Don Bosco Care”, jest traktowany bardzo poważnie i z całym należnym szacunkiem.

Obecność salezjańska w czasie tego Światowego Spotkania Rodzin to owoc współpracy, jaka jest realizowana między Salezjanami Księdza Bosko, Córkami Maryi Wspomożycielki, „Savio Volunteers”, „Vides” i „Don Bosco Care”.


Udostepnij