Przejdź do treści

Wiadomości

Koronacja figury Maryi Wspomożycielki na Filipinach

  • 29 sierpnia 2018 r.
Koronacja figury Maryi Wspomożycielki na Filipinach
Koronacja figury Maryi Wspomożycielki na Filipinach

W dniu 22 sierpnia Kościół Katolicki obchodził wspomnienie NMP Królowej. W tym właśnie dniu, w katedrze św. Jana Chrzciciela w Dagupan City, na Filipinach, miała miejsce koronacja figury Maryi Wspomożycielki. Celebracji eucharystycznej przewodniczył nuncjusz apostolski na Filipinach – abp Gabriele Giordano Caccia.

Uroczysta Eucharystia rozpoczęła się o godz. 9.00. Katedra wypełniła się wiernymi, ale nie mogła pomieścić wszystkich, tak więc pozostali uczestniczyli w niej na zewnątrz, pomimo padającego deszczu. Salezjanie, wraz z innymi członkami różnych grup Rodziny Salezjańskiej, połączyli się w przeżywaniu tego wydarzenia, tak bardzo szczególnego dla wszystkich synów Księdza Bosko.

Obecny był także ks. Anthony Paul Bicomong, przełożony inspektorii Filipin Północnych (FIN), któremu towarzyszył ks. Vaclav Klement, radca regionu Azja Wschodnia-Oceania, który przybył na Filipiny z racji Kuratorium.

Figura Maryi Wspomożycielki została ukoronowana koronami papieskimi. Wyraża to w wyraźny sposób, iż ta figura Maryi z Dzieciątkiem Jezus wpłynęła na rozwój wiary katolickiej w całej prowincji Pangasinan w ostatnich dziewięćdziesięciu latach.

Ta figura Maryi Wspomożycielki została podarowana przez ówczesnego nuncjusza apostolskiego – abpa Guglielmo Piani biskupowi Cesarowi Marii Guerrero, pierwszemu biskupowi Lingayen.


Udostepnij