Przejdź do treści

Wiadomości

W Woźniakowie znów „Uczą się z historii”

  • 4 września 2018 r.
W Woźniakowie znów „Uczą się z historii”
W Woźniakowie znów „Uczą się z historii”

Dnia 29 sierpnia Oratorium im. bł. Michała Rua, działające przy parafii pw. św. Michała Archanioła w Woźniakowie, zorganizowało spotkanie pod nazwą „Uczymy się z historii”.

W ramach wydarzenia prawie czterdziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży poznawała wartość przyjaźni, służby innym, zaangażowania się w szczytne cele, pomagania swoim rówieśnikom, stawania w obronie tego, co dobre i piękne. Takie ideały przyświecały m.in. „Szarym Szeregom” – harcerzom, którzy podczas drugiej wojny światowej walczyli o wolność okupowanej Polski. Ten właśnie przykład młodych, odważnych, bohaterskich osób miał zachęcić dzisiejsze pokolenie nastolatków z Kutna i okolic do wejścia w szeregi animatorów oratorium. Po części wprowadzającej, prowadzonej przez kierownika oratorium, był czas na świadectwa animatorów, wspólną zabawę, poczęstunek oraz integrację w mniejszych grupach.
 
Przypadająca w tym roku 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest okazją do promocji wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych oraz etosu współczesnych polskich bohaterów. Niewątpliwie zaliczają się do nich młodzi harcerze z „Szarych Szeregów”. Spotkania „Uczymy się z historii” są częścią zadania, jakie oratorium realizuje we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej pod nazwą „Patrioci jutra – edukacja i pamięć”.

Autor

ks. Piotr Szlufik SDB


Udostepnij