Przejdź do treści

Wiadomości

Zgromadzenie Salezjańskie w Polsce powiększyło się o ośmiu współbraci

  • 12 września 2018 r.
Pierwsza profesja zakonna ośmiu nowicjuszy
Pierwsza profesja zakonna ośmiu nowicjuszy

8 września to dla nas, salezjanów, jeden ze szczególnych dni w roku. Właśnie tego dnia, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nowicjusze z Kopca składają pierwsze śluby zakonne. W tym roku na ręce księdza inspektora Andrzeja Wujka w posłuszeństwie, czystości i ubóstwie przyrzekło żyć  ośmiu młodych mężczyzn.

Na uroczystość przybyli bliscy neoprofesów, współbracia z czterech polskich inspektorii oraz młodzież z naszych placówek. Jako zewnętrzy znak konsekracji zakonnej neoprofesi otrzymali sutanny, które od tego momentu będą ich strojem codziennym. Otrzymali także Konstytucje Salezjańskie, którymi będą się kierowali w swoim życiu i które będą starali się wiernie wypełniać.

W okolicznościowym kazaniu ks. Dariusz Kozłowski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie, podkreślał, iż powołanie jest łaską otrzymaną od Boga, którą należy pielęgnować, by z oddaniem służyć młodemu człowiekowi.

Po obiedzie po raz drugi spotkaliśmy się w kaplicy na akademii przygotowanej przez neoprofesów. W krótkim filmiku przedstawili nam wydarzenia z ostatnich dwunastu miesięcy ich życia, czyli z czasu nowicjatu. Każdy z nich otrzymał także list posłuszeństwa, a więc dekret kierujący na nową placówkę. 15 września neoprofesi spotkają się w Lądzie nad Wartą, aby rozpocząć studia z zakresu filozofii. Do tego momentu mogą odpocząć w swoich domach rodzinnych.
Dziękujemy Bogu za dar powołania naszych nowych współbraci, który jest dowodem na to, że Bóg kocha Towarzystwo Salezjańskie.

Autor

dk. Akacjusz Cybulski SDB


Udostepnij