Przejdź do treści

Wiadomości

Jak sobota, to tylko „boska”

  • 20 listopada 2018 r.
Jak sobota, to tylko „boska”
Jak sobota, to tylko „boska”

W sobotnie popołudnie, 17 listopada, Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie wypełniło się młodzieżą, radością i gwarem. Okazją do tego było spotkanie pod nazwą „Boska sobota”. Wydarzenie zgromadziło przeszło dwadzieścia osób i było adresowane do wszystkich grup działających w salezjańskim oratorium, a także tych, którzy chcą poznać miejsce i klimat oratorium. Przybyli więc uczniowie szkół podstawowych, klas gimnazjalnych, szkół średnich, a nawet gość z Żyrardowa.

W programie nie zabrakło modlitwy prowadzonej przez animatorów oratorium oraz słówka księdza kierownika. Następnie uczestnicy wzięli udział w kilku zabawach, po których był poczęstunek. Kolejnym punktem programu były tańce integracyjne oraz afirmacje (życzliwe słowa, komplementy, podkreślenie czyichś zalet) dla wszystkich oraz Boże błogosławieństwo, które zakończyło kilkugodzinne wydarzenie.

To już kolejne spotkanie tego typu w podkutnowskim oratorium. Idea „Boskiej soboty” jest realizowana tam od kwietnia tego roku i ma na celu przyciągnąć dzieci i młodzież, ożywić oratorium oraz dać animatorom, zwłaszcza tym, którzy uczestniczyli w tegorocznej Szkole Animatora Oratorium, okazję do rozwijania sztuki pracy z i w grupie.

Autor

ks. Piotr Szlufik SDB


Udostepnij