Przejdź do treści

Wiadomości

Wigilia pod tolkmickim Niebem

  • 18 grudnia 2018 r.

16 grudnia 2018 r. odbyła się w Tolkmicku kolejna „Wigilia pod tolkmickim Niebem”.

Na Placu Wolności – centralnym miejscu w mieście, między Ratuszem a Kościołem parafialnym, ustawiono namioty do wydawania dań wigilijnych oraz występów artystycznych. Organizatorów jak zwykle było bardzo dużo. Wymienić należy trzy jednostki wiodące w przygotowaniu tego spotkania: Urząd Miasta i Gminy z Panią Burmistrz Magdaleną Dalman na czele, Parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku, oraz Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury w Tolkmicku. W przygotowanie tego spotkania włączyły się tolkmickie instytucje, szkoła podstawowa z Tolkmicka i Pogrodzia, Ochotnicza Straż Pożarna, stowarzyszenia, koła zainteresowań i osoby prywatne. Bardzo pomogli też radni z panem przewodniczącym na czele.

Spotkanie wigilijne rozpoczęła pani burmistrz, życząc radosnych Świąt oraz spełnienia marzeń w nowym roku. Ksiądz proboszcz Józef Grochowski przeczytał Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa, oraz dołączył się do życzeń pani burmistrz. Rozniesiono opłatki i wszyscy zaczęli składać sobie życzenia. To są zawsze wzruszające chwile, zapomina się choć na chwilę o przykrych sprawach. 

Na  spotkanie bardzo licznie przyszli mieszkańcy miasta. Program artystyczny przygotował Ośrodek Kultury w Tolkmicku, szkoła podstawowa w Tolkmicku i Pogrodziu. Cały program, w wykonaniu dzieci i dorosłych „wdzięcznie wpadał w ucho”. Również potrawy wigilijne były bardzo smaczne. Nikt nie odszedł głodny. Atrakcją tego spotkania był Święty Mikołaj, z wielkim workiem prezentów, ufundowanych przez Caritas Diecezji Elbląskiej. Dopisała również pogoda.

Spotkanie należy zaliczyć do bardzo udanych. Dobrze spisali się wszyscy organizatorzy, również Ci niewymienieni. Dziękujemy więc wszystkim z całego serca za pomoc. Dziękujemy też mieszkańcom, licznie zgromadzonym pod tolkmickim Niebem.

Do zobaczenia za rok.


Udostepnij