Przejdź do treści

Wiadomości

Rumia: mocni Duchem Świętym

  • 14 czerwca 2019 r.

Pod znakiem uśmiechu i radosnego oczekiwania upłynęła oazowej młodzieży Centralna Oaza Matka, czyli coroczny zjazd, odbywający się zawsze w weekend Zesłania Ducha Świętego. Młodzież zgromadziła się w dniach 7-9.06.2019 r. w parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi.

Spotkanie rozpoczęło się w piątkowy wieczór od Eucharystii, na której obecna była również młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Odprawił ją tegoroczny neoprezbiter, ks. Jakub Marek SDB. Jak podkreślił w kazaniu moderator inspektorialny Oazy, ks. Bartek Chmielewski SDB, po raz kolejny w tym roku Oaza miała okazję zebrać się wokół ołtarza w pierwszy piątek miesiąca, dzięki czemu znów mogła wspólnie przeżywać tajemnicę wielkiego miłosierdzia. Na zakończenie Mszy ks. Jakub udzielił wszystkim chętnym błogosławieństwa prymicyjnego.

Sobota zaczęła się od odśpiewanej jutrzni i śniadania. Następnie wszyscy rozeszli się na spotkania w grupach, gdzie młodzież pochyliła się nad tym, kim jest Duch Święty i jak można dostrzec Jego działanie w codziennym życiu. W samo południe uczestnicy zjazdu zgromadzili się w kościele, by wspólnie przeżyć Mszę Świętą. Ważnym momentem zjazdu było ewangelizacyjne wyjście na ulice Rumi. Młodzież, z radosnym śpiewem i okrzykami, przeszła pod pomnik Jana Pawła II, modląc się za mieszkańców miasta. Kulminacyjnym punktem tego dnia był wieczernik – nabożeństwo, w trakcie którego nowi animatorzy i moderatorzy zostali pobłogosławieni przez kolegium moderatorskie.

Zesłanie Ducha Świętego to szczególny czas, gdy wspólnota oazowa gromadzi się razem modląc się w swoich intencjach, ale również w intencji tych osób, które podejmują posługę. Nowi animatorzy i moderatorzy to radość całej wspólnoty. Bardzo wyraźnie słychać to w wypowiedzi Zuzi, uczestniczki ze Szczecina.

– Najlepiej będę wspominać nabożeństwo, podczas którego grono animatorów i moderatorów poszerzyło się o kolejne osoby – mówi. – Był to wzruszający moment. Duch Święty był z nami cały czas. Mogłam poczuć Jego obecność.

Nabożeństwo zakończyło się posłaniem na rekolekcje wakacyjne. Moderatorzy poszczególnych stopni odebrali świece, które już za 2 tygodnie zapłoną, rozpoczynając 15-dniowy czas spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem.

Zjazd zakończył się w niedzielę po uroczystej Eucharystii. Jego uczestnicy, umocnieni Duchem Świętym i pełni optymizmu, rozjechali się do swoich wspólnot. Oby owoce tego intensywnego weekendu trwały w nich jak najdłużej.

Autor

Małgorzata Chamera

Źródło

Udostepnij