Przejdź do treści

Wiadomości

Półkolonie w Twardogórze

  • 17 lipca 2019 r.

Za nami kolejne półkolonie letnie, które odbyły się w Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze. W tym roku półkolonie zostały podzielone na dwa turnusy. Jak je spędziliśmy?

Pierwszy tydzień obył się pod hasłem „Półkolonie z historią” i adresowany był do chłopców. Dzięki zdobyciu dwóch twierdz w Srebrnej Górze i Kłodzku mogli poczuć się jak prawdziwi odkrywcy. Po ciężkich zmaganiach udaliśmy się pod Krzywą Wieżę w Ząbkowicach Śląskich, gdzie spędziliśmy czas w miłej i radosnej atmosferze.

Drugi tydzień, przeznaczony dla dziewczyn, upłynął pod hasłem „Półkolonie z pasją”. Udaliśmy się do manufaktury ceramiki w Bolesławcu, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak wykonuje się od podstaw kamionkowe naczynia. Następnie poszliśmy do pracowni, w której mogliśmy spróbować swoich możliwości w ozdabianiu talerzy. Podążając za przewodnim tematem wypoczynku, poszliśmy do pobliskiego muzeum, gdzie przeżyliśmy żywą lekcję historii. Po wyczerpujących opowieściach przewodnika udaliśmy się do miejscowości Borówki, gdzie poznaliśmy tzw. "litewskie przysmaki”. Smażenie ich przyniosło dzieciom wiele radości.

Półkolonie zaczęły się od Mszy Świętej, podczas której mieliśmy okazję przyjąć Pana Jezusa do swojego serca. Pierwsze trzy dni obie grupy spędziły w ten sam sposób. W poniedziałek każde dziecko mogło wykazać się swoimi zdolnościami sportowymi i zręcznościowymi w wieloboju. Następnego dnia wesoły autobus wyruszył w kierunku kręgielni w Trzebnicy, gdzie mogliśmy zaobserwować zaciętą rywalizację dzieci i animatorów. W kolejnych dniach uczestnicy wraz z animatorami spędzali czas na basenie, gdzie wodnemu szaleństwu i wygłupom nie było końca.

W czasie całych półkolonii dopisywał nam dobry humor i świetna zabawa. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział, zaangażowanie i radość. Szczególne podziękowania chcieliśmy złożyć Urzędowi Miasta i Gminy w Twardogórze oraz Dyrekcji Szkoły im. Jana Pawła II w Twardogórze. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne półkolonie!

Autor

ks. Krzysztof Jaskólski SDB

Źródło

Udostepnij