Przejdź do treści

Wiadomości

Piła: zakończyły się półkolonie w parafii Świętej Rodziny

  • 25 lipca 2019 r.

W piątek 12 lipca zakończyły się półkolonie, których tematem przewodnim była historia „Króla Lwa”. W sumie ponad 300 uczestników przez trzy tygodnie uczestniczyło w grach, zabawach, integracji oraz modlitwie. Letni wypoczynek dzieci i młodzieży z Piły przebiegał w myśl słów Ks. Bosko: „Boisko żywe – diabeł martwy”, zwyczajnie nie było czasu na nudę. 

Każdy turnus był inny. Były zajęcia plastyczne, sportowe, artystyczne, cyrkowe, balonikowe. W pierwszym tygodniu dzieci miały wyjazd do alpakarni czyli zagrody z alpakami, bardzo przyjaznymi zwierzętami. Drugi tydzień to park linowy w Rudnicy, gdzie do przejścia i wyboru było wiele tras, łatwiejszych i trudniejszych. W ostatnim tygodniu natomiast był wyjazd do Poznania na Jump Arenę, gdzie dzieci mogły spożytkować swoją energię na dużym obszarze trampolin.

Jeśli ktoś myśli, że w naszym mieście można się nudzić, to się myli. Dzieci miały okazję pływać tramwajem wodnym "Gordaliną" po naszej pięknej i malowniczej rzece Gwdzie, poznać bliżej przyrodę, odwiedzić szkołę policjyjną i przyjrzeć się z bliska pracy policjantów. Na miejscu przy oratorium oczywiście też nie było miejsca na nudę. Tańce, malowanie kredą, malowanie twarzy, bal, piłkarzyki, twórcze patyczki "Bamp" czy wszelkiego typu zajęcia sportowe, to tylko kilka zajęć, które można wymienić. Nawet dla najbardziej wymagającego coś się znalazło.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali to dzieło swoimi modlitwami i ofiarami.

Źródło

Udostepnij