Przejdź do treści

Wiadomości

Dekanalna Pielgrzymka z Międzyborza do Twardogóry

  • 7 października 2019 r.

Każdego roku we wrześniu na pamiątkę koronacji Figury Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Twardogórze z parafii św. Józefa Rzemieślnika w Międzyborzu wyrusza piesza pielgrzymka do tronu Twardogórskiej Wspomożycielki Wiernych.

W pielgrzymce maszerowało w tym roku ok. 260 osób z Twardogóry, Międzyborza, Bukowiny Sycowskiej, Cieszyna oraz Kuźnicy Czeszyckiej.

Z radosnym śpiewem na ustach i intencjami w swoich sercach wyruszyliśmy do naszej Królowej. W trakcie postojów pielgrzymi wyrażali swoją radość poprzez tańce i zabawy integracyjne, a podczas postoju w Campusie w Domasławicach odbył się mecz piłki nożnej „Międzybórz vs reszta świata”. Zawodnicy przegranej drużyny zapowiedzieli rewanż w przyszłym roku.

Po dotarciu do celu w twardogórskiej bazylice rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. dziekan Zbigniew Porębski SDB. Wraz z ks. dziekanem koncelebrowali: ks. Krzysztof Bucyk SDB – kustosz twardogórskiej bazyliki; ks. Tomasz Hawrylewicz SDB – delegat inspektorialny z Wrocławia, który wygłosił konferencję na trasie pielgrzymki (podkreślił, że każdy z nas ma swoje szczególne powołanie, tylko musi je w sobie odkryć, a jednym z miejsc temu sprzyjających jest właśnie pielgrzymka); ks. Marcin Nesterowicz SDB; ks. Jacek Bielski SDB oraz ks. Mariusz Ziętkiewicz. W czasie pielgrzymki byli razem ze swoją młodzieżą ks. Adam Gliwiński SDB z Kuźnicy Czeszyckiej oraz ks. Krzysztof Jaskólski SDB z Twardogóry.

Był to dla nas wszystkich piękny czas i mimo lekkiego zmęczenia czuliśmy radość ze wspólnego pielgrzymowania. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok na pielgrzymkowym szlaku.

Autor

kl. Jakub Leszczyszyn

Źródło

Udostepnij