Przejdź do treści

Wiadomości

Oświęcim: uroczysty Dzień Edukacji Narodowej

  • 17 października 2019 r.

Jak co roku, dnia 14 października, w naszej szkole odbywają się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wszyscy zebraliśmy się o godzinie 7.50 i po wspólnej modlitwie połowa uczniów udała się do sal, a druga część na akademię. Po wspólnej mszy świętej grupy zamienią się rolami. W salach złożyliśmy życzenia wychowawcom oraz innym nauczycielom. Podczas akademii przygotowanej przez dwie klasy pierwsze mogliśmy usłyszeć kilka zdań o historii tego święta. Obejrzeliśmy także kilka scenek teatralnych, w których uczniowie pokazali, w jaki sposób postrzegają swoją szkołę. Dyrektor dzieła salezjańskiego ks. Dariusz Bartocha i dyrektor szkoły ks. Mirosław Gajda wypowiedzieli kilka ciepłych słów życzeń. Zostały wręczone także nagrody dyrektora szkoły, a powędrowały one do: wicedyrektor Marii Miśkiewicz, Dariusza Dekarza, Anny Sobel oraz do ks. Artura Siewargi.

Uroczystej mszy świętej jak zawsze towarzyszył cudowny śpiew zespołu Fausystem. Duża grupa lektorów zadbała o to, by podczas liturgii wszystko było doskonale przygotowane. Prosiliśmy o Boże błogosławieństwo dla nauczycieli i pracowników szkoły, modliliśmy się za zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły oraz za niedawno zmarłą śp. Mariannę Olczyk, wieloletnią pracownicę. Mszy świętej przewodniczył ks. Mirosław Gajda, który podczas homilii podkreślił wartość i rolę wychowania młodzieży. Podziękował  również uczniom za pamięć o swoich wychowawcach.

Na zakończenie mszy świętej uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Przewodniczący klas skierowali dłonie ułożone w geście do salutowania w stronę sztandaru z nowym drzewcem, a wszyscy pozostali z uniesioną prawą dłonią w podobnym geście powtarzali słowa uroczystej przysięgi.

Uczniowie bardzo się starali, aby ten dzień był wspaniały dla wszystkich naszych pedagogów. W szkole panowała cudowna atmosfera, każdy był zadowolony, a nauczyciele wychodzili ze szkoły z wieloma smakołykami oraz kwiatami. Mamy nadzieję, że dobrze zapamiętają ten świąteczny dzień.

Autor

Wojciech Zięcina SDB


Udostepnij