Przejdź do treści

Wiadomości

Lubin: VI Korowód Świętych

  • 7 listopada 2019 r.

31 października w Lubinie odbył się VI Korowód Świętych organizowany przez Salezjańską Szkołę Podstawową im. św. Dominika Savio i parafię pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Korowód Świętych był radosnym świętowaniem wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych. Każdy z nas jest powołany do świętości, a na tej drodze wspomaga nas wzór świętych, którzy przecierają nam szlaki.

O godz. 16.30 uczestnicy Korowodu zebrali się na modlitwie w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem prosiliśmy Świętych o wstawiennictwo w naszych potrzebach.

Korowód Świętych jest zachętą dla dzieci i ich rodziców do poznawania różnych świętych, żeby nie byli jedynie postaciami z kart książek. Poznając ich życie i podążając ich śladami, łatwiej kroczyć przez codzienność i dotrzeć do upragnionego celu, jakim jest niebo. Dlatego po wyjściu z kościoła podczas przemarszu do Galerii Cuprum Arena, spotkaliśmy czworo świętych, którzy krótko przedstawili swe życie. Byli to: św. Rafał Kalinowski, św. Andrzej Bobola, św. Kinga i św. Urszula Ledóchowska.

Po przyjściu do Galerii odbył się Bal Świętych, który animował zespół Nazaret pobudzając wszystkich do radosnego uwielbienia i śpiewów. Animatorzy z Oratorium św. Jana Bosko prowadzili dla dzieci tańce integracyjne. Ogromnym powodzeniem cieszyła się loteria z fantami dla dzieci. Na twarzach uczestników Korowodu widać było dużo uśmiechu i szczęścia.

Film z tego wydarzenia znajduje się TUTAJ.

Autor

ks. Marcin Kozyra SDB

Źródło

Zdjęcia


Udostepnij