Przejdź do treści

Wiadomości

Konin: Przegląd Pieśni Patriotycznych

  • 12 listopada 2019 r.

7 listopada w Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Koninie odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych, który miał na celu przypomnienie utworów towarzyszących narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych.

W pierwszej części uroczystej akademii swoje umiejętności artystyczne i wokalne zaprezentowali zaproszeni goście z konińskich przedszkoli, a także uczniowie klas I-III SPTS. „Od morza aż do Tatr”, „Przybyli Ułani pod okienko” oraz „Jestem Polakiem” w wykonaniu „Smerfów” z Przedszkola nr 8, „Obieżyświatów” z Przedszkola nr 11 i „Kubusiów” z Przedszkola nr 12 ożywiły publiczność zebraną w szkolnej auli. Nie zabrakło także piosenek o nieco poważniejszym tonie, takich jak „Co to jest niepodległość?” (grupa „Biedronki” z Przedszkola nr 16), „Myślimy o Polsce” („Pszczółki” z Przedszkola nr 14) oraz „Niepodległość” („Motylki” z Przedszkola nr 2). Po części artystycznej i słodkim poczęstunku nasi mali goście wraz z rodzicami i opiekunami mogli zwiedzić szkołę w towarzystwie Księdza Dyrektora Mirosława Wierzbickiego, nauczycieli oraz uczniów klasy 8, którzy chętnie służyli pomocą i odpowiadali na pytania intrygujące przyszłych uczniów.

Zwiedzający mogli zajrzeć do szkolnej kaplicy, biblioteki, a także różnych klasopracowni. W drugiej części przeglądu usłyszeliśmy wiele żywiołowych, ale i lirycznych wykonań utworów patriotycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży z klas 4-8 SP. I tym razem nie zabrakło słodkiego poczęstunku dla wszystkich występujących

Autor

Kamila Torzewska

Zdjęcia


Udostepnij