Przejdź do treści

Wiadomości

W Woźniakowie wystartował „Klub małego bohatera”

  • 26 listopada 2019 r.

Oratorium im. bł. Michała Rua w Woźniakowie rozpoczęło realizację nowej inicjatywy. W sobotę 23 listopada odbyło się pierwsze spotkanie „Klubu małego bohatera”. Na zajęcia, trwające od 15.30 do 17.30, przybyło kilkanaście osób – dzieci, młodzieży oraz rodziców. Ich zadaniem było tworzenie kartek świątecznych. Nie zabrakło także krótkiej modlitwy prowadzonej przez kierownika oratorium oraz słodkiego upominku na koniec spotkania.

– Ten nowy projekt jest elementem strategii, którą od trzech lat realizuje nasze oratorium – wyjaśnia ks. Piotr Szlufik kierownik oratorium. – Pierwszym jej celem było kontynuowanie tych przedsięwzięć i form pracy, które się sprawdziły w latach poprzednich. Drugim elementem przyjętego planu było odtworzenie grupy kandydatów na animatorów, co udało się zrobić w ciągu ostatnich dwóch lat. Dzięki podjętym zadaniom mamy już przeszło trzydziestu młodych w formacji animatora. Teraz pragniemy skupić się na rodzicach z dziećmi. Szczególnie myślimy o tych, którzy chcą poznać to miejsce, poczuć ducha oratorium oraz w przyszłości dołączyć do ekipy animatorów naszego oratorium. Ta nowa inicjatywa to także okazja do stworzenia z rodziców grupy Byłych Wychowanków Salezjańskich (BWS). Znam wielu z nich, którzy dawniej przychodzili do tego miejsca i brali czynny udział w życiu oratoryjnym – dodaje ks. kierownik.

Oratorium im. bł. Michała Rua w Woźniakowie wyraża wdzięczność wszystkim darczyńcom, którzy w tym roku przekazali na jego działalność statutową 1% podatku dochodowego. To z tych środków zakupiono niezbędne materiały na zajęcia plastyczne. Składamy także podziękowanie indywidualnym dobrodziejom, dzięki którym uzupełniono wyposażenie kuchenne.

Zajęcia „Klubu małego bohatera” będą odbywać się przynajmniej raz w miesiącu, zazwyczaj w sobotnie popołudnie. Kolejne spotkanie już 7 grudnia od 15.30 do 17.30. Serdecznie zapraszamy dzieci oraz rodziców z Kutna i okolic. Dla wszystkich, którzy przybędą w grudniu, przewidziany jest prezent.

Autor

ks. Piotr Szlufik SDB


Udostepnij