Przejdź do treści

Wiadomości

MINPIM w Chocianowie

  • 27 listopada 2019 r.

23 listopada zagościliśmy w pięknym Chocianowie, gdzie po raz pierwszy odbywały się zmagania sportowe MINIPIM w piłkę siatkową. W celu udziału przyjechało wraz z opiekunami 9 drużyn składających się z ministrantów i lektorów salezjańskich parafii naszej inspektorii.

Spotkanie rozpoczęliśmy Eucharystią w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, której przewodniczył ks. Adam Jarząbek SDB. On również podzielił się z nami Słowem Bożym, w którym zachęcił nas do okazywania tego, że również na boisku płynie w nas krew dzieci Bożych.

Po końcowym błogosławieństwie udaliśmy się na salę gimnastyczną do szkoły podstawowej w Chocianowie. Po rozgrzewce sędziowie (którzy spisywali się świetnie w swoim fachu) rozpoczęli spotkanie. Zmagania na boisku były pełne ducha fair play oraz woli zwycięstwa. W trakcie przerwy między meczami mogliśmy z wielką radością zatopić sztućce w salezjańskim bigosie, który smakował wyśmienicie. Jesteśmy bardzo wdzięczni gospodarzom z Chocianowa za pomoc w organizacji tego spotkania. To był piękny Boży czas dla młodych chrześcijan i sportowców.

Poniżej przekazujemy wyniki rozgrywek:

Kategoria L:

  1. miejsce - Twardogóra
  2. miejsce - Poznań
  3. miejsce - Sosnowiec
  4. miejsce - Wrocław Michał Archanioł
  5. miejsce - Środa Śląska

Kategoria S:

  1. miejsce - Poznań
  2. miejsce - Chocianów
  3. miejsce - Wrocław Michał Archanioł
  4. miejsce - Wrocław Chrystus Król

 Film ze spotkania

Autor

ks. Mariusz Jawny SDB

Źródło

Zdjęcia


Udostepnij