Przejdź do treści

Wiadomości

Dębno: koncert ku czci św. Cecylii "O Patronko, proś za nami"

  • 2 grudnia 2019 r.

To już ósme spotkanie z pieśnią i muzyką było niecodziennym przeżyciem dla wykonawców i licznie zebranych wiernych w kościele świętych Apostołów Pawła i Piotra w Dębnie. Modlitwa i wspólny śpiew pieśni kompozycji Stanisława Moniuszki (1872)„Ojcze z niebios Boże Panie” przy akompaniamencie orkiestry dętej, którą tworzą muzycy z Dębna, Kostrzyna i Cychr, otworzyły cały program.

Przed występem danego zespołu obecni usłyszeli krótką jego historię. Radością napawa fakt, że muzyczne grupy dzieci i młodzieży także wzięły udział w tym pięknym rodzinnym spotkaniu. W atmosferze skupienia i radości został uwielbiony Pan Bóg przez przyczynę św. Cecylii, a Jego błogosławieństwo towarzyszyć będzie w dalszym rozwoju wiary i sztuki muzycznej przybyłych Zespołów.

Wszystkim dyrygentom, opiekunom muzycznym i wykonawcom wielkie dzięki i uznanie za zaangażowanie religijne i troskę o kulturę muzyczną w Kościele.
Po zakończonym świętowaniu w kościele miejscowy zespół śpiewaczy „Gloria Dei” zaprosił wszystkich dyrygentów i wykonawców (121 osób) do Oratorium na kawę i herbatę, owoce i pyszne domowe ciasto. Mocny śpiew piosenek religijnych przy akompaniamencie akordeonu Pana Tadeusza pozostanie na długo w pamięci...

Autor

ks. Andrzej Słowik SDB

Źródło

Udostepnij