Przejdź do treści

Wiadomości

Ląd: walka o wiarę w czasie Salezjańskiej Szkoły Duchowości Młodzieżowej

  • 4 grudnia 2019 r.
fot. ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB
fot. ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB

Niektórym może wydawać się dziwne, że wolny weekend młodzi ludzie chcieli spędzić w szkole. Jednak lekcje, warsztaty, zajęcia czy spotkania, w których tam uczestniczyli, nie były zwyczajne, a praca domowa, którą otrzymali, wymaga od nich trochę więcej wysiłku, niż zwykłe odrobienie kilku zadań…

Już po raz kolejny w dziele salezjańskim w Lądzie odbyła się Salezjańska Szkoła Duchowości Młodzieżowej. W dniach od 29.11 do 01.12.2019 roku, ponad 80 młodych ludzi i ich opiekunów z Aleksandrowa Kujawskiego, Bydgoszczy, Ostrowa Wielkopolskiego, Pleszewa i Rumi zgromadziło się na wspólnej modlitwie, warsztatach, zabawie i integracji. Hasłem przewodnim tego zjazdu było zdanie „Walcz o wiarę!”, a prowadzeniem i animacją zajęli się członkowie wspólnoty „Przymierze Miłosierdzia” oraz salezjanie.

Piątkowy wieczór był czasem integracji i wspólnego poznawania się. W czasie konferencji wprowadzającej w temat zjazdu padło wiele ważnych pytań, z którymi młodzi musieli się zmierzyć w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. 

Sobotni poranek rozpoczął się Eucharystią, w której uczestnicy brali udział wraz z lokalną wspólnotą zakonną. Mszy świętej przewodniczył ks. Andrzej Waś SDB, a homilię wygłosił główny organizator SSDM, ks. Maciej Sarbinowski SDB. W ciągu dnia młodzież słuchała konferencji i świadectw prowadzących, którzy dzielili się swoim doświadczeniem wiary. Momenty tych „lekcji” były przeplatane modlitwą i wspólnym uwielbieniem Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Wieczorem wszyscy spotkali się przy wspólnym ognisku, a później uczestniczyli w oratoryjnej zabawie andrzejkowej.

Pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczęliśmy celebracją uroczystej jutrzni, której przewodniczył ks. Zenon Klawikowski SDB. Po śniadaniu był czas na podsumowanie, w czasie którego młodzież dowiedziała się, że ich zadaniem domowym będzie nic innego, jak tylko wcielanie tych wszystkich treści, które usłyszeli, w swoje codzienne życie. Ostatnim momentem SSDM była niedzielna Eucharystia, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Piotr Pączkowski SDB. Po obiedzie i pożegnaniach wszyscy rozjechali się do swoich domów.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Szczególnie jesteśmy wdzięczni misjonarzom ze wspólnoty „Przymierze Miłosierdzia”. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję Salezjańskiej Szkoły Duchowości Młodzieżowej. Więcej informacji na stronie www.e-rekolekcje.pl.

Autor

kl. Wiktor Dworzak SDB

Źródło

Udostepnij