Przejdź do treści

Wiadomości

Ksiądz Marcin Kaznowski nowym inspektorem – list radcy generalnego

  • 19 grudnia 2019 r.

Rzym, 17 grudnia 2019 r.

 

Drodzy Współbracia!

Piszę ten list w imieniu Księdza Generała Angela Fernandeza Artime. Pragnę Was poinformować w Jego imieniu, że po rozeznaniu wyników konsultacji przeprowadzonej w Inspektorii i po wysłuchaniu zdania Rady generalnej, Ksiądz Generał mianował w dniu dzisiejszym

 

Ks. dr Marcina Kaznowskiego SDB

 

Przełożonym Inspektorii krakowskiej PLS na lata 2020-2026.
Ksiądz Marcin w rozmowie osobistej z Księdzem Generałem nominację tę przyjął.

Wszystkim Współbraciom dziękuję za aktywne i budujące uczestnictwo w konsultacji, która pozwoliła poznać oczekiwania, a także wyłonić konkretnych kandydatów wskazanych przez Inspektorię. Jest to jeden ze znaków pokazujących żywotność i potencjał tkwiący w strukturach Inspektorii krakowskiej.

Nowemu Księdzu Inspektorowi Nominatowi życzę obfitych Bożych darów w odczytywaniu i realizacji Bożej woli i znaków czasu przynoszonych przez współczesne wyzwania. Dziękuję Ks. Adamowi Parszywce za posługę na przestrzeni ostatnich kilku lat i życzę mu pozytywnej realizacji Bożych planów w jego życiu. Szczegóły dotyczące instalacji nowego przełożonego zostaną ostatecznie podane w najbliższym czasie przez Księdza Inspektora Nominata.

W imieniu własnym oraz całej Rady Generalnej składam wszystkim Współbraciom, wspólnotom oraz dziełom salezjańskim życzenia bogatych w Boże Dary nadchodzących Świąt Narodzenia Pańskiego oraz błogosławionego i pomyślnego Nowego Roku 2020.

 

Pozostaję z braterskimi pozdrowieniami i zapewnieniem o pamięci w modlitwie

Ks. dr Tadeusz Rozmus

Radca Generalny dla Regionu Europy Środkowej i Północnej

Źródło

Udostepnij