Przejdź do treści

Wiadomości

Skupienie adwentowe dla animatorów z Woźniakowa

  • 23 grudnia 2019 r.
Skupienie adwentowe dla animatorów z Woźniakowa
Skupienie adwentowe dla animatorów z Woźniakowa

W drugą sobotę adwentu, 14 grudnia, animatorzy Oratorium im. bł. Michała Rua w Woźniakowie przeżyli swój adwentowy dzień skupienia. Całe wydarzenie odbywało się w woźniakowskim domu zakonnym, do którego przybyło siedemnaście młodych osób.

Skupienie rozpoczęło się o godz. 10.30, a zakończyło o 15.30. Prowadził je gość specjalny – salezjanin, ks. Piotr Wyszyński z Ostródy. Nad całością czuwał natomiast kierownik oratorium w Woźniakowie ks. Piotr Szlufik.

Istotą dnia skupienia jest stworzenie uczestnikom klimatu ciszy, stąd od dwóch lat nazywamy to wydarzenie „Switch – off”, co w języku angielskim oznacza „wyłączyć” – wyjaśnia ks. Piotr. Młodzi zostawiają swoje telefony komórkowe i w ten sposób wyłączają się na kilka godzin, aby wsłuchać się w dwie konferencje tematyczne, homilię podczas Mszy św. oraz by skorzystać ze spowiedzi a także modlitwy indywidualnej w kaplicy. Bez rozproszeń, z dala od natłoku informacyjnego i cyfrowego hałasu, miejscu, które daje możliwość wejścia w siebie i dokonania głębszej refleksji. Cieszę się – dodaje ks. kierownik – że przez ten adwentowy „Switch – off” kontynuujemy to, co proponowali animatorom poprzedni kierownicy oratorium. To ważny element formacji duchowej i salezjańskiej dla młodych ludzi, którzy chcą być animatorami oratorium.

Autor

Ks. Piotr Szlufik SDB


Udostepnij