Przejdź do treści

Wiadomości

Oratoryjne półkolonie zimowe w Woźniakowie

  • 27 stycznia 2020 r.

W okresie ferii zimowych nie mogło zabraknąć salezjańskiej oferty wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Kutna. Od wielu lat Oratorium im. bł. Michała Rua w Woźniakowie oferuje półkolonie, które także zimą cieszą się dużym powodzeniem. Tegoroczny wypoczynek w czasie ferii odbył się w dwóch pięciodniowych turnusach: 13–17 oraz 20–24 stycznia. Z półkolonii skorzystała w sumie setka dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat.

Na program zajęć, które trwały w godzinach 9.00–15.00, złożyły się różne atrakcje. Podczas półkolonii uczestnicy mieli dwa spotkania edukacyjne: jedno z przedstawicielami policji, straży pożarnej oraz służby ochrony kolei, a drugie z misjonarzem z Madagaskaru i wolontariuszami misyjnymi z Zambii. Nie zabrakło także zajęć sportowo-rekreacyjnych: wyjścia na basen i kręgielnię, gimnastyki na wesoło oraz wyjazdu na lodowisko miejskie. Dzieci i młodzież skorzystali również z wycieczki do Łodzi, gdzie radośnie spędzili czas w sali zabaw. Oprócz wspomnianych atrakcji podczas półkolonii był też czas na konkursy kreatywności: pisania opowiadania czy układania drewnianych klocków. Tradycyjnie w planie zajęć była także codzienna modlitwa i słówka wychowawcy, drugie śniadanie i obiad, zabawy integracyjne oraz animacja muzyczna.

Oratorium im. bł. Michała Rua składa serdeczne podziękowania Urzędowi Miasta Kutna, który dofinansował zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży. Wyrażamy wdzięczność także wychowawcom wypoczynku i opiece medycznej, którzy bezinteresownie służyli w tych dniach podczas półkolonii, a także salezjanom z Woźniakowa i wszystkim darczyńcom: Zakładowi Piekarniczo-Cukierniczemu T.D.J. Ozdowski i firmie Kellogg’s z Kutna.

Autor

ks. Piotr Szlufik SDB

Zdjęcia


Udostepnij