Przejdź do treści

Wiadomości

Dębno: trzecia odsłona projektu edukacyjnego w „Naszym Domu”

  • 17 lutego 2020 r.

Za nami już kolejny moduł międzynarodowego projektu edukacyjnego „Każdy z nas jest inny, równy i wyjątkowy”, w którym bierze udział Świetlica Socjoterapeutyczna przy Ognisku Wychowawczym „Nasz Dom” w Dębnie.

Tym razem dzieci poznawały moc słów. Przyjrzały się zjawisku „hejtu” zarówno w sieci, jak i życiu codziennym. Podczas zajęć rozróżniały słowa, które wzmacniają oraz te, które osłabiają.

Dla wzmocnienia przekazu świetliczaki obejrzały filmy o zjawisku dyskryminacji, nietolerancji i nienawiści, które są częste w relacjach rówieśniczych. Podczas zajęć grupowych uczestnicy samodzielnie wskazywali konsekwencje takich zachowań, a co najważniejsze, przeciwstawiali je z postawą dobra, propagowania tolerancji i prawidłowej komunikacji interpersonalnej.

Nie zabrakło części warsztatowej – podopieczni mogli przećwiczyć prawidłowe wzorce zachowań i zintegrować się z grupą rówieśniczą. Zajęcia z projektu mają na celu rozwijać postawy prospołeczne w duchu równości i tolerancji. Podkreślają ważne wartości - przyjaźni, życzliwości oraz akceptacji. Ciekawe gry i zabawy wzbudzają wśród dzieci duże zainteresowanie tematyką zajęć.

Autor

Katarzyna Izydorska

Źródło

Udostepnij