Przejdź do treści

Wiadomości

Debrzno: XV Inspektorialny Turniej Tenisa Stołowego LSO

 • 9 marca 2020 r.

Turniej Tenisa Stołowego LSO Inspektorii pw. św. Wojciecha na stałe wpisał się w kalendarz spotkań ministrantów salezjańskich placówek północno-zachodniej Polski. W sobotę, 29 lutego 2020 roku, turniej ten odbył się już po raz piętnasty, a jego organizacji podjęło się Stowarzyszenie Lokalne SALOS w Debrznie.

Spotkanie ministrantów, którzy przybyli do Debrzna z Boleszkowic, Bydgoszczy, Czaplinka, Gdańska, Główczyc, Kobylanki, Kobylnicy, Piły (św. Jan Bosko i św. Rodzina) oraz Rumi (św. Krzyż i NMP WW) rozpoczęło się eucharystią w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP. Mszy świętej przewodniczył i słowo do zebranych skierował ks. Maciej Sarbinowski SDB. Wychodząc od Ewangelii mówiącej o powołaniu Lewiego, zachęcił chłopców do tego, by w swojej codzienności mieli oczy otwarte na potrzeby bliźnich.

- Jezus spojrzał na Lewiego tak, że zmienił swoje życie. A papież Franciszek mówi, żebyśmy widzieli drugiego człowieka, który potrzebuje naszej pomocy. Za chwilę, na sali sportowej, miejcie oczy otwarte na siebie. Pomagajmy sobie. A kiedy wrócicie do domów pamiętajcie, że mecz o życie trwa. Możemy go przegrywać i przegrywamy, kiedy źle patrzymy na drugiego człowieka, kiedy widzimy okazję, by mu pomóc, a tego nie robimy. Kiedy wiem, że mogę zrobić coś dobrego, a tego nie robię - przegrywam w meczu...

Po zakończonej eucharystii ministranci wraz z opiekunami udali się na halę sportową Szkoły Podstawowej w Debrznie, by rywalizować w trzech kategoriach wiekowych. Osobne zmagania w tym samym czasie toczyli opiekunowie drużyn.

Klasyfikacja medalowa

Kategoria I (SP kl. 1-5)

 1. Marcel Kachniarz (Kobylanka)
 2. Dominik Gołda (Kobylanka)
 3. Piotr Potyński (Główczyce)

Kategoria II (SP kl. 6-8)

 1. Wojciech Szulczyński (Piła św. Jan Bosko)
 2. Karol Wróblewski (Piła św. Jan Bosko)
 3. Maksymilian Tynny (Czaplinek)

Kategoria III (szkoła średnia)

 1. Łukasz Urkiel (Czaplinek)
 2. Wojciech Kaczmarek (Debrzno)
 3. Tomasz Małka (Debrzno)

Kategoria Opiekunowie

 1. Ryszard Pałucki (Główczyce)
 2. ko. Tomasz Kędzierski SDB (Piła św. Jan Bosko)
 3. ks. Dariusz Presnal SDB (Piła św. Jan Bosko)

Klasyfikacja drużynowa (bez Opiekunów)

 1. Piła św. Jan Bosko
 2. Piła św. Rodzina
 3. Kobylanka
Autor

tekst / zdjęcia: ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB

Źródło

Udostepnij