Przejdź do treści

Wiadomości

Szczecin: Studium Formacyjne Salezjanów Współpracowników

  • 9 marca 2020 r.

W dniach 21–23 lutego br. Salezjanie Współpracownicy z Inspektorii Pilskiej zjechali się do Szkół Salezjańskich w Szczecinie, by jak co roku przeżyć Studium Formacyjne.

W czasie spotkania Salezjanie Współpracownicy pochylali się nad tegoroczną Wiązanką Księdza Generała, któej tematem są "Dobrzy chrześcijanie, uczciwi obywatele". Wraz z Księdzem Delegatem Marcinem Nowickim SDB zastanawiali się, jakie możliwości działania w dzisiejszym świecie ukazuje nam swoim przykładem Ksiądz Bosko.

W piątkowy wieczór pochylaliśmy się nad bezinteresowną Miłością podczas rozważania stacji drogi krzyżowej oraz adoracji Najświętszego Sakramentu powierzając nasze Stowarzyszenie, naszą Inspektorię i wszystkie intencje, z którymi każdy z nas przyjechał.

Centrum każdego dnia była Eucharystia. Nie zabrakło również czasu na rozrywkę - w sobotni wieczór zebraliśmy się na auli, by ostatni weekend przed Wielkim Postem zakończyć po salezjańsku - tańcem, śpiewem oraz słówkiem.

Podczas uroczystej niedzielnej Eucharystii byliśmy świadkami wstąpienia do Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników nowej siostry - Renaty.

To był dla nas niesamowity czas łaski i pełen darów Bożych.

Autor

Ewelina Dobieńko

Źródło

Udostepnij