Przejdź do treści

Wiadomości

Kraków: “Nieprzeciętni”

  • 9 czerwca 2020 r.

„Jeżeli zgodzisz się na przeciętność to nie wytrwasz w ślubach, ani w kapłaństwie…” – te słowa wybrzmiały z mocą podczas zakończonego już Kwartalnego Dnia Skupienia w naszej wspólnocie.

W piątek popołudni zebraliśmy się całą wspólnotą w kaplicy, żeby po wysłuchaniu konferencji Wikariusza Inspektora ks. Zygmunta Kostki SDB zatrzymać się przed Najświętszym Sakramentem i tak jak mówią nasze Konstytucje, odnowić swoje życie duchowe:

„Naszą wolę nawracania się odnawiamy w comiesięcznym dniu skupienia i w dorocznych rekolekcjach. Są to chwile duchowego odrodzenia, które ksiądz Bosko uważał za część podstawową i syntezę wszystkich praktyk pobożności.

Dają one wspólnocie i każdemu salezjaninowi szczególną sposobność słuchania Słowa Bożego, rozpoznawania woli Boga i oczyszczania serca”.

(Konstytucje Salezjańskie art. 91)

„Czym dla Ciebie jest profesja zakonna? Czy dziś znowu złożyłbyś śluby?” – od takich pytań swoja konferencje zaczął ks. Wikariusz. Jak sam zaznaczył, choć pytania padały z ambony, odpowiedzi mogliśmy szukać tylko u Jezusa i to ta część Dnia Skupienia była kluczowa. Podsumowaniem piątkowego czasu refleksji była poranna Eucharystia w sobotę 6 czerwca. W homilii usłyszeliśmy kontynuacje rozważań z piątku o tym czy jesteśmy ze świata zaszczytów, które zamykają nas na Boga i człowieka, czy ze świata ubogiej wdowy.

Miejmy nadzieję, że wizja znanego duszpasterza XX wieku – D. Ange’a, którą podzielił się z nami ks. Wikariusz: o kapłanach NIEPRZECIĘTNYCH, poranionych, ale uzdrowionych przez Boga i zdolnych do składania świadectwa, zrealizuje się w życiu każdego z nas!


Udostepnij