Przejdź do treści

Wiadomości

“Salesians@prayer”: aplikacja z modlitwą salezjańską już dostępna w ośmiu językach

  • 26 czerwca 2020 r.

Nowa aplikacja “Salesians@prayer” jest już dostępna w ośmiu językach – francuskim, angielskim UK, angielskim US, włoskim, polskim, portugalskim, hiszpańskim oraz hiszpańskim, używanym w Ameryce Łacińskiej. Brakuje jedynie portugalskiego, który jest używany w Brazylii; ten zostanie wkrótce dołączony.

Aplikacja ta udostępnia w prosty sposób wspólnotom i poszczególnym współbraciom wszystkie modlitwy, które salezjanie odmawiają w ciągu dnia, w szczególnych momentach w ciągu tygodnia, miesiąca czy w danych okresach liturgicznych. 

Poza tym włoska wersja In dialogo con il Signore jest już dostępna na stronie sdb.org, a w najbliższym czasie będzie także dostępna w innych językach. Każdy radca regionalny, z inspektorami, podejmie decyzję co do do wersji drukowanej.  

Projekt rewizji obejmuje również nowe wydanie “Salezjańskiego Proroprium – Mszału, Lekcjonarza i Liturgii Godzin”. Te teksty będą wydrukowane w różnych językach, po czym będą dostępne zarówno w aplikacji “Salesians@prayer”, jak i na stronie sdb.org.

Instruktażowy filmik wideo wyjaśnia, w jaki sposób pobrać tę aplikację ze Store iOS i Android oraz w jaki sposób z niej korzystać.   

“Życzymy wam dobrej modlitwy!” – mówi na koniec ks. Ivo Coelho, radca generalny ds. formacji.

Źródło

Udostepnij