Przejdź do treści

Wiadomości

Rozdaliśmy 300 paczek – podziękowania ks. Stefana

  • 7 lipca 2020 r.

Drodzy,

tutaj, w Peru wirus dalej szaleje. Wczoraj (2 lipca) podano, że 288 477 osoby są zarażonej, a 178 245 wyzdrowiało. Nieoficjalnie szacuje się, że zmarło ponad 30 000 osób.

Od 12 marca do 30 czerwca mieliśmy kwarantannę (stan wyjątkowy). Z domu można było wychodzić tylko na zakupy po żywność, do szpitala lub ze specjalnym zezwoleniem. Od 1 lipca już można wychodzić z domu. Ci, którzy mają pracę, mogą pracować. Niestety tylko 30% Peruwiańczyków ma pracę stałą.

W sobotę 27 czerwca, w naszej parafii św. Jana Bosco w Chosica, dzięki hojności Darczyńców Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie, mogliśmy rozdać 300 paczek z artykułami żywnościowymi ubogim rodzinom. W każdej paczce znajdowały się produkty podstawowe: mleko, ziemniaki, cukier, ryż, olej, fasola, makaron, kasza, ciastka i szampon.

To już po raz szósty, od początku pandemii, jak nasza parafia pomaga potrzebującym, rozdając paczki z artykułami żywnościowymi.

W imieniu rodzin ubogich wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, którzy wspierają naszą placówkę z Chosica, w sposób szczególny WIELKIE PODZIĘKOWANIA DARCZYŃCOM.

Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie.

ks. Stefan Górecki SDB
Chosica, Peru

Źródło

Udostepnij