Przejdź do treści

Wiadomości

Rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Różanostockiej

  • 8 lipca 2020 r.

28 czerwca 2020 roku, w niedzielę, w sanktuarium maryjnym w Różanymstoku przeżywaliśmy obchody związane z trzydziestą dziewiątą rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Różanostockiej.

Mszy świętej dziękczynnej o godzinie 17.00 przewodniczył i homilię wygłosił metropolita białostocki abp. Tadeusz Wojda SAC. W koncelebrze był również przełożony salezjańskiej inspektorii warszawskiej ks. insp. Tadeusz Jarecki SDB. Wraz z nimi modlili się kapłani archidiecezji białostockiej, salezjanie księdza Bosko, siostry salezjanki i zgromadzeni wewnątrz, a także zebrani wokół różanostockiej bazyliki wierni świeccy.

W tym roku w związku z pandemią koronawirusa nie odbyła się w formie zorganizowanej piesza pielgrzymka różanostocka. Mimo tego sanktuarium różanostockie w tych dniach nawiedziło wielu pielgrzymów indywidualnie, w gronie rodzinnym, a także w mniejszych grupach zorganizowanych.
Koronacja obrazu Matki Bożej Różanostockiej miała miejsce 28 czerwca 1981 roku. Aktu koronacji dokonał ówczesny metropolita krakowski kard. Franciszek Macharski.

Źródło

Zdjęcia


Udostepnij