Przejdź do treści

Wiadomości

Oratoryjna „Stacja przyszłość” w Woźniakowie

  • 3 sierpnia 2020 r.

Od 1 sierpnia do końca grudnia b.r. Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie realizuje zadanie pod nazwą „Stacja przyszłość – program wsparcia dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym”. Jest ono skierowane do ok. 60 osób w wieku 11-19 lat zamieszkujących powiat kutnowski i łęczycki.

Projekt pozwoli dzieciom i młodzieży uczestniczyć m.in. w warsztatach edukacyjnych „Szkoła Animatora Oratorium” oraz w „Campo Bosco” w Czerwińsku nad Wisłą. Da im okazję do spotkań lokalnych w oratorium z animatorami i wychowawcami oraz do korzystania z obiektów kultury i infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Zamysłem pomysłodawcy zadania – obecnego kierownika oratorium – było to, aby ta salezjańska przestrzeń w Woźniakowie stała się faktyczną „stacją” dla młodego pokolenia - miejscem spotkania, integracji, pokonywana swoich ograniczeń, rozwijania zainteresowań oraz zaangażowania na rzecz innych.

W następnych miesiącach, w ramach zadania, odbędą się jeszcze różne wydarzenia, m.in. Dzień Animatora, Mikołajki oraz spotkanie świąteczne. Czas pokaże, czy z racji trwającej epidemii koronawirusa będzie możliwe zrealizowanie wszystkich założeń projektu.

Oratorium im. bł. Michała Rua w Woźniakowie już po raz czwarty podejmuje się przeprowadzenia zadania, które zapobiega wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Także w tym roku projekt realizowany jest we współpracy z Regionalnym Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, który współfinansuje to przedsięwzięcie. Już teraz wyrażamy szczerą wdzięczność za pomoc tej instytucji, której odbiorcami są dzieci i młodzież naszego regionu.

Autor

ks. Piotr Szlufik SDB


Udostepnij