Przejdź do treści

Wiadomości

Lubin: jeden ekstremalny dzień z Maryją

  • 7 sierpnia 2020 r.

Zebrali się 4 sierpnia o 3.30 w nocy przy hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Czekał tam na nich autokar, którym dotarli do Zębowic w województwie opolskim, gdzie zostali przywitani przez rzęsisty deszcz. I ten deszcz towarzyszył pątnikom z salezjańskiej 6. grupy XXVII Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę przez cały dzień ich pielgrzymowania.

W tym roku ze względu na obostrzenia związane z kwarantanną każda z grup mogła pielgrzymować sztafetowo 1 dzień przez wybrany przez organizatorów etap. Po wspólnym odśpiewaniu godzinek i błogosławieństwie ks. proboszcza z zębowickiej parafii wyszliśmy pod przewodnictwem ks. Mariusza Jeżewicza SDB z radością i śpiewem w pielgrzymi szlak. Ulewa nie odbierała nikomu humoru. Nawet dzieci z uśmiechem szły z nami mimo całodniowych opadów i pochmurnego nieba.

Po relaksującym odpoczynku w Rzędowicach dotarliśmy do Gwoździan, gdzie sprawowaliśmy wspólnie Eucharystię, by umocnić się obecnością Jezusa. Celem tego dnia marszu był Pawonków, gdzie dotarliśmy ok. godz. 17.00.

Ale to nie był koniec. Postanowiliśmy po trudzie całodniowej wędrówki pojechać na Jasną Górę, by oddać hołd Maryi podczas Apelu Jasnogórskiego, zawierzając jej wstawiennictwu wszystkie intencje, z którymi wędrowaliśmy. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy nocą do Lubina.

Autor

ks. Mariusz Jawny SDB

Źródło

Zdjęcia


Udostepnij