Przejdź do treści

Wiadomości

Jasna Góra: 29. Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna dotarła do Matki

  • 17 sierpnia 2020 r.

W piątkowe południe, 14 sierpnia 2020 roku, u stóp Jasnej Góry zameldowała się 29. Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna, która 31 lipca wyruszyła z parafii pw. św. Anny w Szczańcu koło Świebodzina.

Tegoroczne pielgrzymowanie było inne niż zwykle, bo ograniczone do kadry SWE, choć nie brakowało młodych, którzy chcieli przejść jeden dzień lub etap. Trzon pielgrzymki stanowiło 5 osób: 3 salezjanów, 1 salezjanka i tzw. "pielgrzym pokoju", czyli przedstawiciel młodzieży, którzy pokonali całą trasę. W miarę upływu czasu pojawiali się kolejni salezjanie oraz młodzież, by ostatecznie w grupie ok. 30 osób stanąć przed obliczem Matki Bożej Jasnogórskiej, przedstawiając Jej intencje własne oraz osób spotykanych każdego dnia w drodze i przesyłanych za pośrednictwem Internetu.

Charakterystyką SPE jest radość i pragnienie spotkania z drugim człowiekiem podczas wieczornych ewangelizacji w miejscach noclegowych. W tym roku, decyzją głównego przewodnika, ewangelizacja miała inny wymiar. Codziennie, o stałej porze, w kościołach odbywały się czuwania modlitewne, skłaniające do refleksji i zadumy, transmitowane poprzez media społecznościowe. Obserwując komentarze i wiadomości zwrotne można stwierdzić, że dla pielgrzymów duchowych, tych którzy chcieli pielgrzymować na Jasną Górę, a nie mogli, było to bardzo ważne.

Podczas wędrówki do Matki Bożej były momenty modlitwy, ciszy, refleksji i... zdziwienia. W niektórych miejscach pytano, czy to na pewno jest pielgrzymka, przez inne pielgrzymi przechodzili właściwie niezauważeni. Dlatego można stwierdzić, iż 29. SPE była znakiem nadziei i wiary w trudnym czasie.

Więcej materiałów z 29. SPE dostępnych jest na facebookowym profilu pielgrzymki.

Autor

ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB

Źródło

Zdjęcia


Udostepnij