Przejdź do treści

Wiadomości

Nagroda im. Kazimierza Dziewanowskiego

  • 17 sierpnia 2020 r.

Z radością informujemy, że ks. Roman Sikoń SDB oraz Michał Król otrzymali nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za publikacje o problemach i wydarzeniach na świecie.

Gratulujemy i polecamy obejrzeć nagrodzone filmy: trailery znajdziecie na YouTube – Art. 43. Linki do trailerów filmów: “POKÓJ MÓJ WAM DAJĘ” oraz “ARTUR AFRYKA”. Jako Art.43 jesteśmy na CDA.PL oraz na KATOFLIX.pl.

OPIS FILMÓW

Film "Pokój mój wam daję" przedstawia historię księdza Mateusza Dziedzica – porwanego i przetrzymywanego w dżungli przez 44 dni misjonarza w Republice Środkowoafrykańskiej – w zapomnianym przez ludzi kraju. Flm ukazuje osobisty dramat uwięzienia i zniewolenia księdza Mateusza, ale również jego afrykańskich parafian, których spotyka w buszu - również uwięzionych przez rebeliantów domagających się uwolnienia ich przywódcy – generała Miskina.

Film "Artur Afryka" jest o poszukiwaniu szczęścia w Bogu i wody do picia. Zapraszamy Ciebie na niesamowitą podróż do RCA, poznasz ks. Artura Bartola SDB i jego niesamowitą przygodę, którą rozpoczął w 1996 roku.

Zapraszamy do śledzenia naszych najnowszych filmów na tych portalach. Jeśli chcesz to możesz nas wesprzeć: https://patronite.pl/Art43-salezjanie.

Jeżeli chcesz wesprzeć zachęcamy do wpłat: 10 1240 4533 1111 0010 9720 5570.

Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu

Tyniecka 39, 30-323 Kraków

darowizna na produkcję filmową

Źródło

Zdjęcia


Udostepnij