Przejdź do treści

Wiadomości

Poznań: półkolonie letnie na Winogradach

  • 20 sierpnia 2020 r.

W tym roku letnie półkolonie na Winogradach odbyły się wyjątkowo w dwóch turach. Przeżyliśmy 10 cudownych dni w atmosferze radości i zabawy, a co najważniejsze – we wspólnocie!

Każda chwila była wyjątkowa i niezapomniana. Codziennie czekały nas inne atrakcje. Było kilka wyjazdów, ale również aktywności na miejscu.

Podczas pierwszej tury wybraliśmy się do traperskiej osady, przeżyliśmy wspaniałe warsztaty z robotyki, a także przygotowane przez naszych animatorów warsztaty medyczne, plastyczne, sportowe, taneczne, języka migowego i tworzenia latawców. Odwiedzili nas też kuglarze, którzy zapewnili nam dużo śmiechu i zabawy oraz przygotowali dla nas pokaz iluzji. Było wiele konkursów i nasz popularny teleturniej – tombola.

Najzabawniejszym punktem planu naszych półkolonii była gra terenowa oparta na bajce pt. "Akademia pana Kleksa". Tego dnia spotkaliśmy się z Kaczką Dziwaczką, leniem, Szpakiem Mateuszem, golarzem Filipem, dziewczynką z zapałkami, a także z samym panem Kleksem, który rozdawał nam kolorowe piegi! Celem gry było odnalezienie Adasia Niezgódki, porwanego na samym początku przez porywacza, co oczywiście nam się udało! To był tydzień pełen samych dobrych chwil!

Druga tura półkolonii była nieco inna. Tym razem pojechaliśmy do parku linowego oraz do historycznego grodu w Pobiedziskach. Po raz pierwszy przeżyliśmy niezwykle emocjonujący teleturniej „Awantura o kasę”, znów spotkaliśmy się z kuglarzami oraz odbyliśmy wspaniałe warsztaty chemiczne, plastyczne, sportowe i taneczne, a także nauczyliśmy się jeszcze więcej zwrotów w języku migowym! Na zakończenie ostatniego dnia półkolonii, przeżyliśmy fantastyczną grę terenową, która została przygotowana na podstawie filmu "Shrek". Naszym zadaniem było uwolnienie księżniczki Fiony z rąk Lorda Farquaada, aby mógł poślubić ją Shrek. W tym celu musieliśmy wykonać kilka zadań przygotowanych przez Osła, Kota w butach, Pinokia, Ciastka oraz siostry Kopciuszka. Po wszystkim radośnie świętowaliśmy i bawiliśmy się na weselu młodej pary! To był cudowny, niepowtarzalny czas!

Jak to na każdych półkoloniach bywa, były śpiewy, tańce, wygłupy, zabawa, uśmiech i duuużo salezjańskiego szaleństwa! Jesteśmy wdzięczni, że mimo trudnej sytuacji na świecie udało nam się zorganizować tak cudowne półkolonie i bezpiecznie je przeżyć.

Autor

Marta Kiraga

Źródło

Zdjęcia


Udostepnij