Przejdź do treści

Wiadomości

Młodzież z Woźniakowa w Czerwińsku

  • 31 sierpnia 2020 r.

Od wielu lat corocznie w Czerwińsku nad Wisłą odbywa się Festiwal Campo Bosco. Gromadzi on liczną rzeszę młodzieży z całej Polski. W tym miejscu nie mogło zabraknąć także młodzieży z Woźniakowa.

Sierpniowe wydarzenie odbyło się u salezjanów po raz 27. Również liczna grupa nastolatków z Oratorium im. bł. Michała Rua w Woźniakowie w wieku od 13 do 18 lat skorzystała z uroków tego miejsca i ciekawego programu. Nie zabrakło m.in. integracji, modlitwy, pracy w grupach, indywidualnych rozmów oraz innych form spędzania czasu wolnego.

Należy dodać, że młodzi ludzie mogli pojechać do Czerwińska dzięki środkom finansowym pochodzącym z Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Od początku sierpnia br. Oratorium im. bł. Michała Rua realizuje z tym podmiotem zadanie pod nazwą „Stacja przyszłość – program wsparcia dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym”. Dziękujemy za zaufanie oraz kolejną już możliwość prowadzenia tego typu programu, z którego korzysta młode pokolenie mieszkańców Kutna i okolic.

Autor

ks. Piotr Szlufik SDB


Udostepnij