Przejdź do treści

Wiadomości

Oświetlenie dla 360 dzieci

  • 3 września 2020 r.
Oświetlenie dla 360 dzieci
Oświetlenie dla 360 dzieci

Sześćdziesiąt rodzin w sześciu wioskach z obszaru Rambrai w Indiach może korzystać już z oświetlenia fotowoltaicznego dzięki wsparciu darczyńców Salesian Missions, Salezjańskiej Prokury Misyjnej w New Rochelle. W wiejskich domach nie było elektryczności, a dzieci nie mogły odrabiać zajęć szkolnych i przygotowywać się wieczorem do egzaminów. Również matki miały utrudnione wykonywanie wielu rzeczy wieczorową porą. Ten projekt pomógł około 360 młodym ludziom.

Dział elektroniki Bosco Tech Nongstoin zainstalował oświetlenie fotowoltaiczne i pomógł rodzinom zadbać o nie w swoich domach. Nowe lampy słoneczne zapewniają dzieciom możliwość uczenia się, przyczyniając się w ten sposób do obniżenia wskaźnika porzucania szkoły. Także dzięki zastosowaniu tego oświetlenia rodziny mogą zaoszczędzić pieniądze, które musiałyby wydać na lampy naftowe. 

Lampy słoneczne stanowią źródło czystej energii i obniżają poziom czynników zanieczyszczających, jakie wydostają się z dymem lamp naftowych. W ramach tego projektu uświadamiano również rodzinom znaczenie energii słonecznej dla środowiska. “Podobne projekty zapewniają ludziom młodym odpowiednie warunki do uczenia się i odrabiania zadań w domu. To sprawia, że dzieci przychodzą do szkoły przygotowane i w pełni mogą uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych” – powiedział ks. Gus Baek, odpowiedzialny za Salezjańską Prokurę Misyjną w New Rochelle. “Jest to również dobra okazja do uświadomienia rodzinom z terenów wiejskich znaczenia czystej energii dla środowiska naturalnego, która pozwala im coś zaoszczędzić” – dodał.

Chociaż Indie stanowią czwartą gospodarkę świata, ponad 22% ludności tego kraju żyje w ubóstwie. Około 31% dzieci ubogich świata żyje w Indiach, zgodnie z raportem Oxford Poverty and Human Development Initiative. Takie dziecko nie spełnia jednej trzeciej z 10 wskaźników dotyczących zdrowia, edukacji i poziomu życia.   

Salezjańscy misjonarze, którzy żyją i pracują w Indiach, przywiązują szczególną wagę do ratowania i resocjalizacji dzieci, zwłaszcza tych wykonujących ciężkie prace. W całym kraju są realizowane przez salezjanów programy, dzięki którym na przestrzeni wielu lat otrzymały pomoc setki potrzebujących dzieci i młodzieży, i ta praca jest kontynuowana również dzisiaj.


Udostepnij