Przejdź do treści

Wiadomości

Przygotowanie do ślubów wieczystych

  • 3 września 2020 r.

Modlitwa, formacja, konferencje, długie dyskusje, morze, gofry i siatkówka. To wszystko i wiele więcej już za nami. Zakończył się doroczny czas przygotowania do ślubów wieczystych w pięknej Rumi.

Jak w każde wakacje, młodzi salezjanie, którzy w nadchodzącym roku złożą śluby wieczyste w Zgromadzeniu Salezjańskim, spotykają się na prawie dwa tygodnie w jednym z najbardziej salezjańskich miejsc na mapie Polski – w Rumi, której oficjalnie patronuje św. Jan Bosko. Czas przygotowania to oprócz braterskiego dzielenia się i chwil wspólnego wypoczynku przede wszystkim czas modlitwy i formacji.

Każdego dnia 12 współbraci miała okazję spotkać się z interesującym prelegentem i wysłuchać tego, co ma do powiedzenia w kluczowych dla życia salezjańskiego kwestiach, jak czystość, modlitwa, życie wspólnotowe czy wyzwania duszpasterskie pracy młodzieżowej. Był też czas dzielenia się, pytań i dyskusji z zaproszonymi gośćmi. W Rumi gościli wszyscy czterej inspektorzy, a ponadto ich wikariusze oraz goście specjalni: s. Lidia Strzelczyk FMA (była przełożona inspektorii warszawskiej sióstr salezjanek), oraz ks. Jacek Ździeborski SDB (odpowiedzialny za Salezjański Ośrodek Misyjny). Można powiedzieć, że w Rumi w końcówce sierpnia spotkać można było crème de la crème całej salezjańskiej Polski.

Zwieńczeniem tego pięknego czasu było ponowienie profesji przez pięciu współbraci. Piątka młodych salezjanów przygotowująca się do złożenia ślubów wieczystych przedłużyła swoje śluby czasowe o rok i złożyła je na ręce ks. inspektora Tadeusza Itrycha SDB, przełożonego inspektorii pilskiej. Gratulujemy im i prosimy o modlitwę za nich i za całą grupę, która – jeśli Bóg pozwoli – za rok o tej porze będzie związana z Jezusem i ks. Bosko w Zgromadzeniu Salezjańskim już na zawsze…

Zdjęcia


Udostepnij