Przejdź do treści

Wiadomości

Rumia: rozpoczęcie roku ministranckiego w Sanktuarium NMP WW

  • 7 września 2020 r.

W pierwszy czwartek miesiąca, 3 września 2020 r., we wspólnocie parafialnej pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego Liturgicznej Służby Ołtarza.

Najważniejszym momentem tego dnia była uroczysta msza święta o godzinie 18:00, której przewodniczył ks. Jakub Marek SDB, opiekun ministrantów. Na zakończenie Eucharystii został rozstrzygnięty konkurs wakacyjny. Ministranci, którzy w czasie wakacji wykazali się gorliwością oraz systematycznością w służeniu przy ołtarzu Pańskim, zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Ksiądz opiekun poświęcił również nowe stroje liturgiczne - pelerynki i mantolety, które zostały uszyte pod koniec zeszłego roku formacyjnego.

Po mszy ś więtej ministranci wraz z rodzicami udali się do oratoryjnej kawiarenki, aby przy ciastku i kawie przedyskutować bieżące sprawy, dotyczące działalności i formacji ministrantów w naszej parafii. Ksiądz Jakub przedstawił również kl. Wiktora Ławnickiego, który będzie opiekował się grupą kandydatów oraz ministrantów młodszych. Spotkanie upłynęło w rodzinnej i braterskiej atmosferze.

Autor

kl. Wiktor Ławnicki SDB

Źródło

Udostepnij