Przejdź do treści

Wiadomości

Młodzież salezjańska w Karkonoszach

  • 8 września 2020 r.

Wyjątkowo w tym roku na początku wakacji nie mogliśmy się spotkać na kursie ceremoniarza w Tarnowskich Górach, dlatego też zrodził się pomysł, by spotkać się w Górach, ale nie Tarnowskich, a dokładniej w Karkonoszach.

W dniach 5-8 lipca 2020 r. wraz z lektorami i ceremoniarzami naszej inspektorii (z parafii św. Jana Bosko w Lubinie i Zespołu Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu) oraz uczestnikami Seminarium Odnowy Wiary duszpasterstwa akademickiego Most we Wrocławiu, spotkaliśmy się w Szklarskiej Porębie. Wspólnie rozważaliśmy Słowo Boże, przeżywaliśmy celebracje i oczywiście chodziliśmy po górach. Codzienne konferencje i prace w grupach o tematyce eucharystycznej prowadzili kolejno kl. Mateusz Buczek, ks. Tomasz Hawrylewicz i ks. Bartłomiej Polański. Wspólnie zgłębialiśmy treści biblijne odnoszące się do Eucharystii: jak dobrze do niej się przygotować i jak nią żyć w naszej codzienności. Słówka na dobranoc mówiła młodzież.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za tą możliwość wspólnej wędrówki szlakami górskimi i Biblii oraz wzajemnego ubogacania się charyzmatem księdza Bosko.

Autor

Konrad Kuzak i Marcin Hofbauer

Źródło

Zdjęcia

Udostepnij