Przejdź do treści

Wiadomości

Salezjańskie dni Duchowości

  • 3 stycznia 2022 r.

Pozostało już niewiele dni do 40. edycji Dni Duchowości Rodziny Salezjańskiej (GSFS), które odbędą się w dniach 13-16 stycznia w formie hybrydowej: na żywo w Turunie - Valdocco i online. Jak to jest zazwyczaj, tematem GSFS będzie temat Wiązanki Przełożonego Generalnego na rok 2022: “Czyńcie wszystko z miłości, nic na siłę”.

Celem GSFS jest ożywienie Duchowości Salezjańskiej w jej kluczowych wymiarach, zgodnie z tym, co sugeruje Wiązanka Przełożonego Generalnego, i w duchu komunii z 32 Grupami Rodziny Salezjańskiej.

Tegoroczna edycja, 2022, Dni będzie przeżywana na dwóch poziomach:   

–    światowym, z transmisjami o zasięgu międzynarodowym od godz. 13.00 do godz. 15.00 (UTC+1) z Teatru Wielkiego na Valdocco; w tych kluczowych momentach będzie uczestniczyć stale Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime, któremu będą towarzyszyć odpowiedzialni światowi za poszczególne grupy Rodziny Salezjańskiej

–    i regionalnym, ze specyficznym programem, realizowanym w różnych godzinach i w różny sposób przez grupy regionalne: Ameryka (jedna ekipa dla regionów Interameryka i Ameryka Cono Sud); Afryka i Madagaskar; Śródziemnomorski; Europa Środkowo-Północna; Azja Południowa oraz Azja Wschodnia-Oceania.

Będzie ograniczona liczba przedstawicieli poszczególnych grup Rodziny Salezjańskiej, zgodnie z wymogami związanymi z pandemią. Ponadto będzie istnieć możliwość uczestnictwa w różnych spotkaniach, które będą organizowane na poziomie lokalnym: Msze święte, codzienny różaniec, adoracje Najśw. Sakramentu, odwiedziny w Muzeum-Domu Księdza Bosko...  

Program wspólnych wydarzeń przewiduje: w czwartek 13 stycznia –prezentację Dni, uroczyste zakończenie obchodów roku poświęconego Księdzu Pawłowi Alberze, II Następcy Księdza Bosko, oraz prezentację Wiązanki przez Przełożonego Generalnego; w piątek 14 stycznia – panel dyskusyjny z udziałem różnych gości na temat Wiązanki oraz pogłębienie kwestii świętości salezjańskiej; w sobotę 15 stycznia – dzielenie się rezultatami pracy w grupach regionalnych i prezentację dwóch dobrych praktyk (związanej z doświadczeniem młodzieżowym i działalnością świeckich) i na koniec, w niedzielę 16 stycznia – celebrację Eucharystii, transmitowanej z Bazyliki Maryi Wspomożycielki w Turynie, i końcowe przesłanie.

“Aby dobrze przeżyć te Dni, musimy przygotować nasze serca na spotkanie z Księdzem Bosko i Maryją Wspomożycielką. Proszę, by to ucznić także poprzez modlitwę w tych dniach dzielenia się, ubogacenia, jak również – salezjańską odnowę charyzmatyczną i ducha rodziny” – mówi na koniec ks. Joan Lluís Playà, delegat Przełożonego Generalnego Sekretariatu ds. Rodziny Salezjańskiej.

Aby uczestniczyć w formie online w tych Dniach na poziomie światowym, trzeba wypełnić – do 9 stycznia – formularz, który jest dostępny tutaj.

Autor

MediaPLE

Źródło

InfoAns

Udostepnij